Sportovní vozy na Truc Veteráni na truc

Sportovní vůz jako investice

Sportovní vůz jako investice

Hledáte v dnešní nestabilní době výhodnou investici?

Rozhodně byste měli zvážit nákup sportovních vozů. Během posledních dvaceti let se trh klasických automobilů radikálně změnil a nákup sportovních aut není pouze doménou adrenalinových nadšenců, ale stává se z nich velice dobrý nástroj pro uchování, zhodnocení peněz a rozšíření investičního portfolia. Na rozdíl od akcií, kryptoměn a podobných investičních komodit, trh se sportovními vozy vykazuje dlouhodobý a stabilní růst. Pokud vás tato možnost zaujala, ale nevíte jak na to, pomůžeme vám.

Stejně jako u ostatních, ať už hmotných nebo virtuálních investic, je zde nutné vědět, do čeho se vyplatí investovat a do čeho ne. Na základě vašich požadavků vám pomůžeme najít vlastní portfolio sportovních vozidel, které slouží k diverzifikaci finančních prostředků. 

HAGI index

Historic Automobile Group International
Nezávislá investiční společnost se specializovanými odbornými znalostmi v odvětví vzácných automobilů. Na jejich stránkách lze sledovat aktuální vývoj cen vozů, včetně vývoje cen jednotlivých značek.

I přes pokles trhu loňských let ovlivněný koronavirovými opatřeními, si trh se sběratelskými předměty v přehledu posledních 10 let drží průměrný růst 71%.
Nejlépe se vyvíjel trh s alkoholem, konkrétně sběratelská whiskey a trh s historickými vozy. Jejich zhodnocení dosáhlo průměrně 193%. Tato statistika se netýká pouze vozů výjimečných ve své době, ale zároveň i "obyčejných" typů vozů.

Největší potenciál je nyní v Itálii. Historická sportovní auta z této země dosahují 8,87% p.a., přičemž vozidla značky Ferrari se zhodnotila o 11,3% p.a.

Historicke sportovni vozy
Sportovni auto veteran

 

Poradíme vám, jak nejlépe investovat do sportovních aut. Od výběru vhodných vozů, přes nákup a renovaci až po případný prodej. Investice do sportovních vozů bývá často dlouhodobá a v průběhu času vozidlo vyžaduje určitou péči.